Sněženka v TV

Běžkotoulky

 

 

Běžkotoulky na Sněžence JeseníkyHorský hotel Sněženka *** doslova zachránil TV štáb pořadu Bežkotoulky od chladné noci, větru a nepohody. Štáb při cestě do Hynčic pod Sušinou skutečně zabloudil až do Polska a před cílem měl navíc problémy s autem.

Na hotel Sněženka jeho členové dorazili pozdě v noci, značně unavení a hladoví. O to více přivítali pohostinnost hotelu Sněženka, dobré jídlo (vepřové koleno), pivo Holba, klid a wellness vybavení.

Ukázku videa shlédněte zde

Moderátor pořadu pan Dubnička se na hotelu Sněženka ráno před snídaní uvolňuje několika svižnými tempy v bazénu a odpočívá ve vířivce. Dobře ví proč. Chystá se totiž podniknout náročnou cestu přímo z hotelu Sněženka až na Králický Sněžník (1.424 m n.m.), nejvyšší horu stejnojmenného masivu této části Jeseníků.

Míjí odbočku na Dolní Moravu, vydává se chvíli cestou směrem na Paprsek, ale zanedlouho odbočuje už na Králický Sněžník. Před cílem míjí pramen řeky Moravy, samotný vrchol hory Králický Sněžník je už na území Polska. Zdolat jej v zimě není žádná legrace, jde o obávaný a celkem náročný turistický cíl. Je to výzva, zdatnému běžkaři zabere výlet asi 5 hodin, o to sladší a spokojenější je návrat.

Na konci pořadu se moderátor opět vrací na hotel Sněženka, podle jeho slov "vysportovaný až běda" a tak skoro nepřekvapí, když pronese větu "jdu si to hodit". Ale následně se otočí a skutečně hodí bowlingovou kouli mezi připravené kuželky jedné ze dvou bowlingových drah hotelu Sněženka. 

Běžkotoulky jsou součástí populárního pořadu Cyklotoulky, opakovaně vysílaného na ČT sport. Pro hotel Sněženka byla čest, že si jeho tvůrci vybrali region Králického Sněžníku k natočení dalšího zajímavého dílu a zpropagovali tak tuto doposud panenskou část přírody pro širší veřejnost. Těšíme se, až se někdy opět uvidíme.

Neváhejte a přijeďte se podívat do Hynčic pod Sušinou na místa, kde se pořad natáčel. Máme pro Vás dobrou zprávu. Můžete se vydat na stejný výlet i bez sněhu, na horském kole na jaře, v létě i na podzim. Cyklisté jsou totiž u nás opravdu vítáni.

 

Toulavá kamera

 

Toulavá kamera a hotel SněženkaNa hotelu Sněženka se točil i další úspěšný pořad České televize Toulavá kamera (premiéra dílu dne 28.9.2014). Pořad je věnovaný nádhernému prostředí a zajímavé historii Hynčic pod Sušinou. Poznáte tak i zajímavý výchozí bod pro výstup na Králický Sněžník (1.424 mnm) a to od památného stromu před horským hotelem Sněženka. Nejedná se "jen" o cca 470 let starý strom, vysazený při vzniku obce Hynčice, ale o jeden ze čtyř nejzajímavějších stromů v Olomouckém kraji, který má za sebou neskutečný příběh. Angličtí odborníci na památné stromy a jejich ošetřování mají pro takové stromy příhodný název PHENIX. Lípa malolistá prošla totiž všemi fázemi života stromu, včetně skoro jeho zániku v roce 1980, podobně jako obec Hynčice pod Sušinou. Obě doslova vstaly z popela. Více se dozvíte při návštěvě hotelu Sněženka.  

Toulava_kamera_lipa_hotel_Snezenka

Video ke shlédnutí zde

 

 

 
prev
next
pro seniory

Wellness pobyty Jeseníky

2.350 Kč

Přijeďte si k nám relaxovat a ozdravit svého ducha i tělo. Prodloužený wellness pobyt je pro Vás to pravé? ... tak neváhejte

pro seniory

Senioři s dětmi Jeseníky

2.350 Kč

Výhodný pobyt pro babičky a dědečky, kteří nás navštíví se svými vnoučaty. Odměníme Vás pobytem pro jedno dítě zdarma!

pro rodiny

Horská chata Jeseníky

8.500 Kč

Mimo ubytování v hotelu je pro Vás k dispozici také nadstandardně vybavená chata U Sněženky

pro firmy

Firemní akce Jeseníky

800 Kč

Máme zkušenosti s uspořádáním firemních akcí "na míru". Poskytujeme soukromí, klid, wellness a zábavu. 

pro firmy

Skupinové pobyty Jeseníky

800 Kč

Nabízíme ubytování pro větší skupiny - školení, svatby, školy, firmy apod. 

pro firmy

Teambuilding Jeseníky Segway

800 Kč

Teambuilding Jeseníky na horském hotelu Sněženka*** utuží Váš kolektiv a rozhodně nezklame. Víme, jak na to.

pro školy

Lyžařské kurzy školy Jeseníky

480 Kč

Nabízíme Vám výborné podmínky pro školní lyžařské kurzy. Skiareál Hynčice je v bezprostřední blízkosti hotelu (cca 200 m první vlek).

pro školy

Školní pobyty Jeseníky

450 Kč

Máme mnohaleté zkušenosti a pozitivní reference v oblasti ubytování, kvalitního stravování a sportovního vyžití pro školy v přírodě a lyžařské kurzy.

pro školy

Školy v přírodě Jeseníky

450 Kč

Nabízíme pobyty školám v přírodě v komfortním ubytování rekonstruovaného hotelu s vnitřním bazénem, vířivkou, saunou, bowlingem, stolním fotbálkem, hřištěm, ohništěm...

 

pro aktivní

Aktivní dovolená Jeseníky

3.400 Kč

Aktivní dovolená s naší nabídkou pro sportovce! SPORTOVNÍ BALÍČEK wellness hotelu Sněženka

pro rodiny

Pobyt koně Jeseníky

2.360 Kč

Pobyt u nás, v krásné přírodě pod Kralickým Sněžníkem s vyjížďkami na koních Vám zajistí, že zapomenete na denní starosti, vrátíte se opět odpočatí a plní sil